افتتاح اولین نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

افتتاح اولین نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

با حضور شهردار و نماینده سازمان صمت کرمان اولین نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان کرمان افتتاح شد .

درابتدای  این مراسم که در محل شهرداری کرمان برگزار شد آقای امید فدایی به نمایندگی از شرکت نمایشگاهها وهمایشهای هفتواد به معرفی وب سایت اختصاصی برگزاری نمایشگاهای مجازی استان و اهداف راه اندازی این سایت اشاره و در ادامه به معرفی نمایشگاه صنایع دستی به عنوان اولین نمایشگاه مجازی صنایع دستی کرمان که در کشور بی سابقه است پرداخت .

بعد از معرفی وب سایت نمایشگاه مجازی ،سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، ایجاد نمایشگاه‌های مجازی را بستری مناسب برای معرفی کالا و خدمات و راه‌کاری مناسب برای خروج از رکود اقتصادی دانست و گفت: با این اقدام تولیدکنندگان و ارایه‌دهندگان خدمات می‌توانند به‌راحتی با عضویت در این تارنما، توانمندی‌های خویش را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، در حوزه‌های مختلف تهدیداتی به‌وجود آمده است؛ بنابراین، باید با برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

شهردار کرمان با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی در حوزه‌های مختلف باید فرهنگ‌سازی شود، گفت: شهرداری در حوزۀ فرهنگی‌اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌ فضای مجازی به‌عنوان راه‌کاری مناسب، در مناسبت‌های مختلف به اجرای برنامه‌های متنوع می‌پردازد.

عالم‌زاده افزود: با ایجاد بستر مناسب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی می‌توانیم گام‌های مؤثری در جهت رونق اقتصادی برداریم.

وی ادامه داد: با برگزاری نمایشگاه مجازی می‌توانیم زنجیرۀ تولیدکننده، فروشنده و مصرف‌کننده را حفظ کنیم و از طریق ارتباط مجازی، در جهت توسعه و رنق اقتصادی به نتایج مطلوبی برسیم.

شهردار کرمان برگزاری نمایشگاه‌های مجازی را اقدامی ارزشمند در جهت تسهیل در تبادلات اقتصادی برشمرد و گفت: این اقدام در دورۀ پساکرونا نیز در کنار برنامه‌های حضوری می‌تواند تأثیرگذار باشد؛ ضمن اینکه یک بانک اطلاعاتی خوب و منسجم نیز برای مردم ایجاد می‌شود.

عالم‌زاده برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها را عامل محرک اصلی برای توسعۀ صنعتی و تجاری دانست و گفت: با این اقدامات، امکان بازاریابی محصول در سطح کشور و فروش کالا یا خدمات به‌صورت آنلاین و غیرحضوری برای متقاضیان فراهم می‌شود.