کرمان سرزمین شگفتی های پنهان

کرمان سرزمین شگفتیهای پنهان

کِرمان یکی از استان‌های بزرگ ایران و مرکز این استان پهناور کلانشهر کرمان است. استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته و جمعیت آن در سال ۱۳۹۵ و بر اساس آمار مرکز آمار ایران برابر با ۳٬۱۶۴٬۷۱۸ تن بوده‌است. کرمان با دربر گرفتن بیش از ۱۱ درصد از وسعت ایران یکی از پهناورترین استان‌های ایران می‌باشد.  کرمان از استان‌های مهم و تاریخی کشور به حساب می‌آید. استان کرمان مرکز جنوب‌شرق کشور است و به نوعی مرجع صنعتی، فرهنگی، سیاسی، کشاورزی دانشگاهی-علمی، مذهبی و سایر شاخص‌ها در میان استان‌های منطقه جنوب شرق کشور است.استان کرمان دارای هفت  اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است  و رتبه نخست ایران را از این حیث دارد.کلانشهر کرمان به عنوان مرکز استان از  مهمترین شهرهای  جنوب شرق کشور و از شهرهای بزرگ ایران محسوب می‌شود. شهر لاله زار در استان کرمان با ارتفاعی بین ۲۷۷۵ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بلندترین شهر و بام ایران است. استان کرمان همچنین چندین سال متوالی رتبه نخست صادرات غیرنفتی کشور را از آن خود کرده‌است.

علیرغم تمامی پتانسیلهای کرمان چه از نظر  صنعتی ، کشاورزی معدنی و گردشگری  متاسفانه این استان هنوز برای تعداد زیادی از هموطنان ، استانی نا آشنا و بعضا” کویری بشمار می آید.

استان هم از نظر تاریخی و هم از نظر صنعتی یکی از استانهای مهم ایران بشمار می آید ما سعی می کنیم به مرور گوشه ایی از این توانمندیها را در بخش های مهم گردشگری ، صنایع دستی ، صنعت معدن و  کشاورزی به شما همراهان هفتواد معرفی نمائیم .

گردشگری صنایع دستی

معرفی

پتانسیل های گردشگری و صنایع دستی
ورود
صنعت معدن کرمان

صنعت معدن

معرفی

پتانسیل های صنعت معدن کرمان
ورود
کشاورزی کرمان

کشاورزی

معرفی

پتانسیل های کشاورزی کرمان
ورود
این بخش در حال بروز رسانی است